Mia Mirrelli! Pure woman! A fotografický talent!

52794_1683936748365_86907_o

Mia Mirrelli je jedna z mála ženských fotografek, která se prosadila v kategorii módní fotografie. Je introvertní, velmi empatická a tichá. Když na Vás zamíří svůj fotoaparát, ve výsledku uvidíte, že z Vás vytáhne na povrch fotografie i to, o čem jste sami netušili, že uvnitř máte. Milujeme její umělecký pohled i chuť provokovat a experimentovat. Udělejte si dobrou kávu, nebo čaj a začtěte se.

1. Tvoje fotky dýchají živočišnou a osobitou atmosférou? Čím se podle tebe ty sama odlišuješ od ostatních fotografů?

Snažím se, aby moje fotografie byli osobité a poutavé, ráda používám hodně kontrastní a teplé barvy, které mají na fotografii vyvolávat pocit bezpečí až po tmavší odstíny, jenž evokují určitou živočišnost až vášeň. Málokdy se uchýlím k chladným tonům barev, neboť mi přijdou studené a bez života. Také se často uchyluji ve volné tvorbě, asi jako většina, k černobílým převodům, které jsou v závislosti na snímku a prostředí. Černobílá, jako taková, je čistá a jednoduchá, ačkoliv poslední dobou raději používám barvy. Na osobní projekty si vybírám na rozdíl od komerčních prací zajímavě netypicky krásné tváře. Líbí se mi odlišnosti u žen a z jejich údajných vad se pokouším dělat přednosti. Například má-li modelka odstáté uši, neschovám jí je za vlasy, ale vlasy naopak stáhnu, aby uši více vynikli. Pokouším se vždy aby fotka měla atmosféru a dýchala převážně pozitivním dojmem v posledním důsledku, toto sama objektivně posoudit nemohu, ale jen ti jenž mou práci poté vidí.

063

2. Kdo je tvým fotografickým vzorem? Kde bereš inspiraci?

Mým fotografickým vzorem je Eugenio Recuendo a jeho práce doslova zbožňuji, obzvláště pak jeho kampaň pro Lavazza Café. A pokud se ptáte na inspiraci, tak doslova všude možně od přírody a lidí z blízkého okolí, takže tam kde jen umělec může a za kterého se ráda vydávám.

004

3. S kým z českého šoubyznysu jsi spolupracovala, kdo má hvězdné manýry, kdo je naopak profík každým coulem?

Takže z českého mohu vyjmenovat hned Kateřinu Kristelovou, nadále Vlaďka Erbová, Olga Lounová, Marta Jandová, Jana Fabiánová, Dominika Mesárošová a myslím, že to je zatím vše…. ačkoliv nevím přesně koho i z jiných sfér bych mohla zapasovat. Musím přiznat, že profík každým coulem je asi jenom topmodelka světového formátu, každopádně rozhodně jsem měla samé dobré zkušenosti a spolupráce vždy probíhala dobře, někdy až nad mé očekávání a bez hvězdných manýrů.

013

4. Kterou svojí fotografii považuješ za nejpovedenější?

Okamžitě mě napadne u této otázky že žádnou, jelikož mám své oblíbené, ale nejpovedenější nebudou v určitou danou dobu žádné… pokaždé když jsem spokojená, tak i přesto stále vidím posun hranic a že práce může být ještě lepší a dokonalejší. Je to jako hledat Utopii, ale výhoda ve fotografii je, že i díky grafice má člověk takřka neomezené možnosti kam postupovat. Stále se mohu zlepšovat a zdokonalovat, takže je to vlastně takový nekonečný běh na dlouhou trať. Každopádně při shlédnutí mého webu, bych sama za sebe nejvíce dala do popředí sekci Portfolio v černobílém provedení, kde jsou dle mě zatím ty celkem povedené.

032

5. Často fotíš s naší Kačkou, která tvoje fotka jí podle tebe nejvíce vystihuje:-)?

Ano s Katkou fotím ráda, každopádně si myslím, že z každého focení jí vystihuje určitá éra, kterou procházela, ale pokud bych se musela rozhodnout, tak to bude naše poslední focení v The Augustine Hotel a to postelová glamour fotografie. Jsem si vědoma, že nejvíce oblíbenými jsou fotografie pořízené v ateliéru v plavkách a prádle, jenž byli velmi provokativní a živočišné a objevily se ve spoustě článků, ale já jí poslední dobou vidím takto, jako vyrovnanou silnou a neotřelou ženu, která je ráda zahrnuta luxusem, tak asi jako každá, ale ona ho umí nosit.

Bez názvu

6. Je možné se od tebe nechat nafotit, v jaké cenové relaci se fototesty pohybují?

Tak určitě je to možné a poslední dobou mě udivuje, že několik lidí mi řeklo, že se mě bálo oslovit, protože nemají dvacet tisíc na focení… což mě rozesmálo, neboť tolik opravdu mít nemusíte, pokud nechcete kampaň či velké množství fotografií. Tam se poté ceny pohybují opravdu vysoko. Každopádně nejvýhodnějším focením u mě je takzvaný fototest, který je určený pro každého – cena 4.000,- kč za 8 fotografií s postprocesem, které je určené pro klientovo osobní užití. Pokud chce, může si nad rámec ceny zaplatit i vizáž a styling, ale není to podmínkou. Mini Book je za cenu 10.000,- kč a obsahuje také 8 fotografií, ale s možností více proměn a i třeba prostředí a u něj se řídím komerčním využitím, tedy aby model/ka se mohl fotografiemi dobře prezentovat a byl žádaný na castingy od klientů, reklam apod. Klasický book obsahuje 15 fotografií za cenu 15.000,- kč a to ve stejném provedení jako u mini booku. U komerčních prací se cena určuje na závislosti užití její šíře a doby trvání, takže individuálně. Ceny za svatby jsou ve dvou variantách a to půl den/za 15.000,- kč, max. 300 fotografií s retuší, celý den s asistentem za 25.000,- kč, max 600 fotografií s retuší. Jiné společenské akce jsou na domluvě a to ve formě počtu fotografií za určitou cenu a jejich retuš či za strávený čas.

010

7. Jakou pracovní metu má fotografka jako ty?

Neomezenou :D Každopádně netajím se snem, že bych jednou ráda fotila pro kalendář Pirelli. Ale těch možností je opravdu hodně od komerčních zakázek, českých i celosvětových kampaní, známých osobností, také vlastních projektů, knižní publikace,charitativní činnost a výstavní činnosti a rozhodně se chci věnovat v budoucnu všem těmto odvětvím.

022

8. Kterých titulních stran, nebo fashion seriálů si nejvíce ceníš?

Tak cením si moc, když je má práce vidět a vážím si každého dobrého tisku, takže nechci jmenovat žádné konkrétně. Každý by si měl vážit, když je jeho práce oceněná a to i kdyby šlo o malou přílohu časopisu či jeho titulní stranu. Každopádně tento měsíc si můžete prohlídnout fotografický časopis FotoVideo, kde je malý rozhovor o tom, jakou hraje u focení roli dobrá vizáž a vidět pár mých nejnovějších prací z volné tvorby.

10580010_516177701817086_4722248941548097970_n

 

Facebook Mia Mirrelli

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>