SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY – NAŠE RODINNÁ LETNÍ DOVOLENÁ!

Dubaj (1)

Cestu do Emirátů jsme plánovali dlouho, jen najít volný týden bylo čím dál těžší. Můj Focus je týdeníkem, který si žádá mojí přítomnost v každém díle:), stejně tak Tomášův Blikanec… Jakmile jsme se dozvěděli, že Tomášova druhá řada začne v září a já díky letním speciálům můžu mít předtočeno, rezervovali jsme letenky, sbalili sebe i Claud a odletěli:).

DCB34F32-05FB-4371-8916-C382E460C078

První, co Vás po odchodu z letadla v Dubaji překvapí /protože jakkoliv si to ze zkušeností ostatních představujete, realita je o 100% jinde:)/, je absence vzduchu na který jste zvyklý:). A to naprosto.). Teplota je tam v letních měsících mezi 37-42 stupni a vzduch doslova stojí. Aklimatizace je rychlá a upřímně, druhý den odpoledne už nám to nepřišlo jako výrazný problém. Ale na první šok a nemožnost se nadechnout asi nezapomenu:).

2EA5E6EA-0C47-435F-8EFA-2266AD79E681

Hodně lidí okolo nás nás z návštěvy Dubaje v srpnu zrazovalo, právě z důvodu vyšších teplot, ale naše časové možnosti to rozhodly za nás a narovinu hotely jsou tam i v srpnu vyprodané a je složité si ubytování vůbec rezervovat, takže většina turistů výstrahy prostě neslyší:).

Dubaj (13)

V bazénu, s drinkem a výhledem na moře i volné dny to skousnete docela lehce:).

Dubaj (9)

SAE jsou federací sedmi emirátů, hlavním městem je Abu Zabí, platidlem dirham /doporučujeme vyměnit, případně jsou akceptovatelné ještě dolary, eura neradi mění např. taxikáři i prodavači v menších obchodech/ a většinu území tvoří nížina, pokrytá pouští.

Dubaj (16)

Naše dovolená nebyla o cestování a poznávání krás Emirátů, ale vysloveně odpočinková, spací a vychutnávací:). Nejvíc si jí užila Claudinka, které jsme splnili sen vidět živého velblouda, vyhlášené akvárium v Dubai Mall i Burj Khalifu, do toho se rychle skamarádila s holčičím gangem na hotelu a společně si užívali atrakce, akvaparky i moře.

Dubaj (12)

Burj Khalifa měří 828 metrů a má 163 pater. Tomáš, který nemá rád výšky byl trochu nesvůj, ale byl rád, že jsme ho přemluvili, protože přestože byl v Dubaji několikrát, tenhle monumentální výhled si pokaždé nechal ujít. Víc napoví fotky, ale pokud toto místo navštívíte, určitě si zamluvte lístky přes internet přímo z Dubaje, kdy je budete mít mnohem levnější a bez problémů si vyberete den i čas. S přednostně zakoupenými lístky dlouho nečekáte a za zážitek považuju už jízdu výtahem, který patří k nejrychlejším na světě 10 m/s, což je 36 km/h a dokonce je prý stavěla pardubická firma:), uši Vám, ale zalehnou jako v letadle:).

Dubaj (8)

Nás holky nadchla Dubai Mall, obrovské shopping centrum a největší nákupní centrum podle celkové plochy na světě. Otevřeno bylo v záři 2008, stálo 20 miliard dolarů a najdete v něm 1200 obchodů. Milovnice Victoria Secret si přijdou na své, obchody této značky jsou tam asi tři. O obrovských hračkářstvích, kavárnách, parfumériích i restauracích ani nepíšu podrobněji, protože i kdyby byla šance v Dubai Mall zůstat dva dny nonstop, všechno byste neprošli, ale člověu se tají dech, když se podívá z přízemí nahoru do všech pater plných lidí a obchod:).
Tomáš si koupil parfém, díky kterému ho zastavují na ulicích v Praze i fanoušci Slavie:), ptá se ho na něj skoro každý, včetně zástupkyň ženského pokolení z naší redakce extra.cz, taxikářů i spoluhráčů. Jde o parfém AMAYA od značky By Cloud a byl nám doporučen, když jsme prodavačce v parfumerii sdělili požadavek, že chceme typickou vůni z Dubaje tak, aby vyzněla i u nás, nebyla kořeněná natolik, že by se někdo toho aroma lekal:) a přitom připomínala dálný východ. Vybrala zmiňovanou Amayu a Tomáš našel svůj životní parfém:). Voní opravdu nádherně a pokud patříte k fanouškům originálních a neobvyklých vůní, objednejte si ho přes eshop, protože zatím tady bohužel zastoupení nemá.

Dubaj (7)

Navštívili jsme i Ras Al Khaimah, který leží v severní části u Perského zálivu a je v blízkosti Dubaje, kam se pohodlně dostanete autobusem, nebo taxíkem. Byli jsme poučeni, že v Emirátech celkově je velmi nízká kriminalita, ale pokud bychom si chtěli koupit např. alkohol, je to možné pouze ve specializovaných obchodech, nebo na hotelu, na ulici nám ho popíjet nedoporučili, protože je prý nutné vlastnit povolení od Ministerstva vnitra, tzv. liquor license a dobré je i všobecně respektovat jejich kulturu a v případě napomenutí zahalit ramena i vlasy, při vstupu na některé turistické atrakce.

Pro mě byla dovolená příjemným oddychem, kdy jsem vnímala jenom přítomnost a dopřávala si luxus, že nic nemusím a soustředím se na Claud a Tomáše. Pokud jste v Emirátech nebyli a návštěvu zvažujete…, doporučujeme!! Jde o skvělou kombinaci aktivní dovolené, pokud se Vám tedy bude chtít a ležení u moře, nebo bazénu s chlazeným Cuba libre v ruce. A zaručeně si ji užijí i Vaše děti!

Dubaj (11)

instagram: @kristelova.katerina

Dubaj (15)

Dubaj (14)

Dubaj (10)

Dubaj (4)

Dubaj (3)

Dubaj (2)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>