L´Occitane! Přírodní a organická kosmetika!

uvodniloc

Nejde nemilovat L´Occitane:)! Historie značky sahá do roku 1976, kdy ji založil Olivier Baussan, aby uchoval tradici jeho rodné oblasti v Provance, začínal pouze s destilačním přístrojem, vyznal se v rostlinách, vyráběl olej z rozmarýnu a potom ho prodával na trzích…, brzy potom objevil vyživující bambucké máslo a potom už to šlo rychle:). Založil továrnu L´Occitane a otevřel první obchod právě v Provance.

Sama už si ani nevzpomínám, kdy jsem měl v ruce první produkt, jen vím, že to byl mandlový krém na ruce. Od té doby taky cokoliv z mandlové řady zbožňuju a patří k mým nejoblíbenějším. Hned za ní je třešňový květ.

Pro únorový kosmetický post jsem si vybrala několik tipů, které jsem zkoušela koncem roku a o recenzi jsem poprosila i Tomáše, kterému jsem L´Occitane koupila v létě a on se od té doby např. k jejich tuhým deodorantům vrací.

1. MANDLOVÝ SPRCHOVÝ OLEJ

loccitaneoil

Bohatý na olej, takže skvěle hydratuje a obsahuje i vyživující lipidy. A pokud nebudete mít čas a náladu natírat na sebe po sprše tělové mléko, nemusíte. Kůže vysušená nebude, mám to vyzkoušené:). Olej dodá pleti vláhu a zabraňuje vysušení. O vůni se rozepisovat nemusí, kdo jednou zkusí mandlovou řadu, zamiluje si jí taky a slibuju, že aroma na sobě budete cítit ještě dlouho po umytí:)! Cena je 530 Kč.

2. KRÉMY NA RUCE PIVOŇKA & TŘEŠŇOVÝ KVĚT

5549A8FB-6246-4EAE-9DF8-C2681B67F1F9

Krémy na ruce patří k nejprodávanějším výrobkům L´Occitane a vůbec se nedivím. Jde si na nich vypěstovat i závislost. Já mám jeden na nočním stolku, jeden v autě a miniatura mi nechybí ani v kosmetické taštičce. Kromě mandlového, ke kterému mě /viz úvod/ pojí nostalgické vzpomínky, miluju pivoňkový a třešňový květ. Výhodou krémů na ruce od L´Occitane je, že textura není mastná, ačkoliv obsahuje bambucké máslo a do kůže se vpije velmi rychle. Mám to vyzkoušené z bleskového vtírání do rukou v autě na červené:). Balení 30 ml stojí 230 korun a vůně se popsat prostě nedá:)! Pokud váháte jaký konkrétně koupit, doporučuji Třešňový květ! Nezklame.

3. PÁNSKÉ L´Occitane VYCHYTÁVKY

panske

Toaletní vodu L’HOMME COLOGNE CEDRÁT jsem Tomášovi kupovala už podruhé, dostal jí k vánocům a můj švagr Roman taky. Připomíná mi mořskou vodu a vůni prázdnin, dovolených a vůbec dálek. Obsahuje zázvor, exotické koření i citrusovou složku. Je to vůně hodně mužná a její výhodou je osobitost. Nebude Vám připomínat nic, co už jste na mužích cítili. Její cena je 1 390 Kč a prý je určena pro ty chlapy, kteří vyznávají svobodu:). No….zůstaneme raději u toho, že je mužná a jiskřivá:).

Tuhý deodorant EAU DE BAUX neobsahuje alkohol, parabeny, ani aluminiové soli. Krásně voní a koupit ho můžete za 475 Kč.

Za zmínku stojí i toaletní voda POUR HOMME FOR MEN, která je vytvořená destilací skutečné levandule spojené s pikantní vůní muškátového oříšku a ohořelého dřeva. To zní zvláštně, vím:), ale táborák její aroma teda nepřipomíná ani náhodou:). Připomíná spíš bohaté vůně Provance a ja píší v promo materiálech, dokonce v celé jejich drsnosti a záhadnosti. Přestože mým favoritem stále zůstává Cedrát, určitě řadě z Vás bude vyhovovat tato mírnější verze, ne tak výrazné, ale přesto hodně příjemné vůně. Cena je 1 350 Kč.

L´Occitane je právem jednou z nejoblíbenějších kosmetik redaktorek i bloggerek a pokud chcete vsadit na kvalitu, investujte aspoň do jednoho produktu. Zamilujete se a zjistíte, že se vyplatí investovat víc a užívat si potom komfortní pocit i vůni. Kromě kamenných obchodů ve skoro každém shopping centru si můžete tyto voňavé zázraky koupit i na eshopu www.loccitane.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>