Souboj houbiček na make-up! Beauty Blender x Nyx cosmetics x Real Techniques

uvodnihoubicky

Čím si nanášíte make-up? Já už před více jak rokem přešla plně na houbičky, protože s nimi mám make-up mnohem hladší, celistvější a více pod kontrolou, než když jsem používala štětec a nedejbože v minulosti i jen ruce. Od doby patlání make-upu prsty už uběhlo hodně času a když dneska náhodou tuhle metodu musím provést, výsledek je oproti houbičkám neskutečně špatný. Alespoň tedy pro mě, perfekcionalistku, co se make-upu týče. Tři houbičky, které dnes srovnávám, jsem si postupně nakupovala během loňského roku a po měsících srovnávání vám konečně můžu dát svůj verdikt a nejdražší nevyhrála!

strukturahoubicek

Moje první houbička byl originál od Beauty Blender, který stojí 450 Kč. Má kapkovitý tvar, takže spodní větší plochou jsem nanášela make-up a špičkou korektor pod oči. Dokud jsem měla jen BB, tak jsem neměla srovnání, kolik houbička spolkne produktu jen tak nadarmo. Používám skoro denně make-up Catrice HD a s Nyx houbičkou mi stačí jedno kapátko make-upu, s BB si musím přidat, abych dosáhla stejného efektu. Houbička je hodně měkká, tak nejspíš i proto tolik vsákne do sebe. A tady je ten hlavní problém!

BBhoubicka

Měla jsem už i druhou houbičku a v té se mi udělala díra, když jsem ji pečlivě prala (před každým použitím ji peru) asi po dvou měsících používání. Byla jsem zvědavá a do díru roztáhla tak, že jsem uviděla odpudivý hnědý vnítřek houbičky – držel se tam make-up, takže s ním i rozhodně velké množství bakterií. Velice odporný pohled a tehdy jsem to i točila na Instastories, protože u houbičky za tuhle cenu, jsem to nečekala. Navíc, když se o ni tak pečlivě starám. Odpudila mě tak, že dnes už mám BB spíš na občasné rozetření krémového konturování a nebo maskování zeleným korektorem. Neříkám, že je tenhle produkt špatný, nejspíš jsem měla i smůlu, ale ve srovnání s produkty za polovinu ceny, bych do něj už neinvestovala.

RThoubicka

Už nevím u které youtuberky jsem viděla houbičky Real Techniques a doporučení, že je vlastně lepší než BB hlavně díky zkosenému tvaru. První jsem si koupila tuším v Anglii, odkud značka pochází, a hned jsem si ji zamilovala. Houbička je skoro stejně měkká, jako BB, ale tvar mi vyhovuje víc, protože zkosenou částí se krásně dostanete s korektorem pod oči a dobře se s touto částí nanáší i pudr, který si tak s korektorem lépe sedne. Bohužel znovu je tu v porovnání s Nyxí houbičkou větší spotřeba make-upu. Houbička hodně saje produkt, ale lépe se pere než BB, který když je barevný, tak se vám z něj také vymývá barva. To RT houbička zůstává oranžová – mám už třetí a pořád ji považuju za lepší volbu než originál a to i díky ceně. Jedna houbička stojí 189 Kč a dvojbalení je za 329 Kč. Výhodnější je dvojbalení a já jsem si ho objednávala na www.kupkosmetiku.cz, kteří jsou originální zástupci značky v ČR.

Nyxhoubicka

Poslední do rodiny houbiček byla Flawless Finish Blending sponge od Nyx cosmetics a tu jsem si dojela koupit na doporučení hned poté, co jsem dávala Instastories a nechutně znehodnoceným BB. Houbička je o dost tužší než předešlé dvě, ale to má tu největší výhodu ze všeho – nesežere vám tolik produktu a navíc se v ní nevytváří to, co v BB a trochu i v RT. Tahle houbička potřebuje opravdu hodně vody, aby se více změkčila a znovu mě baví i díky zkosené straně, která je skvělá na korektor a pudr. Cena houbičky je 219 Kč a tuto svoji první mám už pár měsíců a je pořád dokonale černá a nezůstává v ní žádný make-up. Pro mě je jasným vítězem, protože i makeup je asi hlavně díky tvrdosti houbičky naprosto hladký a spojení s pokožkou. S touto houbičkou vám nehrozí žádné mapy, což mi občas dělaly velké póry na BB.

nyxk

Výherkyní mého osobního testu je Flawless Finisth Blending sponge od Nyx Cosmetics, druhé místo má  Real techniques a z mého pohledu naprosto vypadává BB, který už si za tu sumu opravdu znovu nekoupím. NEZAPOMÍNEJTE houbičku opravdu po každém použití propláchnout! Čištění provádím různě, ale vždy pod teplou vodou a buď s obyčejným neparfemovaným kostkovým mýdlem s jelenem, nebo s odličovacími produkty. Může to být špatně, ale na moje houbičky to funguje. Tak co vy? Houbička, nebo štětec? Pište mi třeba na můj Instagram @xtinkav.

2 thoughts on “Souboj houbiček na make-up! Beauty Blender x Nyx cosmetics x Real Techniques

  1. Ty jo tak to jsem překvapena, všichni chvaly BB (tu hlavne) nebo RT. Já se priznavam ze originální houbicku nevlastním a ani jsem nevlastnika, a ani po tom netoizim protože nejsem ochotna dat tolik peněz. Mám houcicku z HM a s ni jsem moc spokojena, zatím jo nehodlam měnit, az bude na vyhození tak jsem mela v plánu si koupit od RT, ted jsi me ale navnadila od nyx, tak uvidim do jaké potom půjdu. Každopádně já mám houbicku z HM už rok, pravidla ji cistim i desinfukuju, přežila i boj s kočkou. Nanášení makeupu ale střídán hodně i se štětcem, takže dejme tomu ze houbicku používán dohromady cca pul roku dohromady. Každopádně děkuju za tip.

    1. Ahoooj, tak teď ti děkuju za tip i já, protože H&M houbičku musím zkusit, tuším dobrou cenu, takže mě to asi tolik nezabolí finančně. RT je super, ale fakt je, že Nyx houbička tolik nenasává produktu, což považuju za opravdu velkou výhodu. Dej pak vědět :)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>