TIPY Z AUDIOTÉKY

uvodniaudioteka

Po čase jsou tady opět moje tipy na audio nahrávky. Miluju poslouchat převyprávěné knihy a přitom žehlit, uklízet, nebo jenom ležet a relaxovat. Vybrala jsem 4, které mám aktuálně v iphonu a zaujaly mě natolik, že se je nebojím Vám doporučit.

1. MLČENÍ JEHŇÁTEK

mlcenijehnatek

Thriller o Hanibalu Lecterovi, čte Tomáš Kobr. Jde o kultovní záležitost a klasiku. Film miluju a pouštím si ho vždycky jednou do roka v deštivém počasí a v přítomnosti někoho s kým se nebojím:). A jsem ráda, že jsem tuhle vynikající a temnou věc objevila v audiotéce. Autorem je Thomas Harris, který momentálně žije na Floridě a od roku 1976 neposkytuje žádné interview, což je zajímavé, protože Jehňátka vyšly v roce 1988 a staly se celosvětovým bestsellerem, pokračování z roku 1999 si vedlo také velmi dobře a nic z toho ho nepřinutilo o svých dílech mluvit a slávu si mediálně užívat. Dal přednost klidu.

Popisovat děj knihy, která ve filmovém zpracování dostala 5 Oscarů myslím nemusím. Spolupráce Clarice Starlingové s doktorem Hannibalem Lecterem a rozuzlování netradičních a brutálních vražd je hlavním pilířem. Děj je temný a atmosféra hororová. Na potemnělé dálnici D1 po půlnoci ideální.

2. ROMÁN PRO ŽENY

romanprozeny

Audioknihu čte Dana Černá, která má úžasný hlas a knihy v jejím podání si stahuju moc ráda. Román pro ženy od Michala Viewegha samozřejmě znám a film jsem už taky párkrát viděla. Audiokniha mě, ale baví víc. Film je na mě moc klipovitý a místy afektovaný. Pokud jde o děj, tak dvaadvacetiletá Laura popisuje svoje eskapády v lásce a přestože nejde o žádné hluboké a velkolepé dílo, je to příjemná červená knihovna, která se Vám bude skvěle poslouchat při žehlení, nebo vaření sobotního oběda. Aspoň já to tak mám. Zábavná próza s happyendem!

3. MAIGRET – JE TU FELICIE

maigret

Další případ komisaře Maigreta. Tentokrát v podání herce Jana Vlasáka. Přiznám se, že legendárního Rudolfa Hrušínského nepřekoná nic a tady na blogu už jsem o jedné z nejlepších audioknih vůbec psala, pokud máte zájem stáhněte si několik dílů Maigreta zdramatizovaných plejádou našich špičkových herců minulých generací, nebudete litovat. Ale ani Jan Vlasák mě nezklamal. Místy malinko monotónní, ale na druhou stranu uklidňující a příjemné. Na předměstí Paříže je zavražděn starý muž, přezdívaný Pirát a vyšetřování se ujímá Maigret, který se pokouší o rekonstrukci činu. Jediným svědkem je mladá Felicie, služka oběti. Podle novely byl i natočený film Maigret a hubatá služka a to v roce 2002. Audiokniha trvá na poslech lehce přes 4 hodiny, což se dá v pohodě utáhnout při jedné delší cestě v autě. Dejte jí šanci a garantuju, že se do Maigreta zamilujete jako já.

4. ZABIJ MĚ ZNOVU

zabijmeznovu

Detektivka, kterou napsala Rachel Abbottová. Načetla jí Simona Postlerová, moje další oblíbenkyně. Maggie Taylorová přijde jednou večer domů a zjistí, že její manžel Duncan zmizel a nechal její dvě děti v domě samotné. Nemůže se mu dovolat, netuší proč to udělal a začne děsivé klubko rozmotávat. Přiznám se, že mi do konce chybí naposlouchat asi tři kapitoly, což jdu udělat hned jak dopíšu tento post:). Takže je jasné, že mě kniha chytla. Délka je 11 hodin a 50 minut, což je slušná porce, ale ujistím Vás, že Vám to uteče jako nic. Simona Postlerová má krásný a podmanivý hlas a budete se bát:)!

Audiotéku si stáhněte jako aplikaci, na Instagramu jí můžete sledovat na účtu @audioteka_czsk a webovky jsou audioteka.com.

One thought on “TIPY Z AUDIOTÉKY

  1. Četla jsem všechny u nás dostupné knížky od Rachel Abbottove a musím říct že jsou silně návykové…..všechny jsem přečetla doslova jedním dechem…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>