Týden s NEERA detoxem! PODRUHÉ!

IMG_2797

Když jsem Neeru držela poprvé, řekla jsem si, že ji rozhodně budu opakovat každý rok. Bohužel mé předsevzetí se nějak nevyplnilo, ale tělo si samo řeklo, že potřebuje malý restart, takže jsem si po 3,5 letech udělala týden volna od jídla. První článek vyšel v létě 2014, takže teď tu máme zimní verzi a znovu den po dni, jak jsem to celé zvládala a jestli mi to přineslo to, co jsem chtěla. Rozhodně tento článek není návodem k hubnutí a nebo tvrzení, že tohle je jediný správný způsob detoxu. Jde o moje rozhodnutí, moje vložené peníze a čas a taky osobní a velice subjektivní názor. Pro tenhle detox se musíte plně rozhodnout a ctít jeho náležitosti a pravidla, abyste dosáhli svého cíle. Můj cíl byl vyčistit si tělo, dopřát si chvíli klidu a nadechnout se před obdobím formování do plavek.  

1. den PONDĚLÍ 15. 1. 2018

Datum detoxu jsem si stanovila už na konci předešlého roku a propálila jsem si ho přes Instastories, protože co je psané, to je dané. Chtěla jsem sice začínat o víkendu, ale ten jsem trávila s Garnierem v Beskydech a na detox jsem chtěla mít klid. O víkendu mi trošku chyběl spánek, takže pondělí nebylo zrovna šťastné. Do půlky dne jsem se držela dobře, ale odpoledne mě začala bolet hlava a po tom, co jsem si doma chviličku zacvičila jógu, raději jsem to zaspala. Čekala jsem, že takový bolehlav přijde až třetí den, ale užila jsem si ho tedy hned na začátku a bylo to pořádně nepříjemný. Ovšem vzdát to první den? Ani náhodou.

2. den

Váhu nesnáším, ale kvůli vám jsem se zvážila první den a hned druhý ráno bylo 1,5 kg pryč. Hlava už skoro nebolela, zato žaludek skučel celý den a musela jsem si nasadit sluchátka, abych ho neslyšela! Nápoj popíjím postupně a i když mám hlad, není to nic, co by mě zastavilo.

3. den

Kupodivu celkem klidný den, nápoj popíjím v klidu a nevadí mi, ale projevují se první příznaky detoxu – jazyk naprosto bílo-žlutý a je potřeba povlak z něj sundavat. Zároveň se přihlásil opravdu „svěží“ dech z prázdného žaludku a na zubech povlak, který neustále sundavám kartáčkem. V příbalovém letáku píší, že pokud tělo nevylučuje, je také potřeba nasadit psyllium a popíjet lehce projímavé čaje. Doporučen je čaj Triphala, který jsem našla v práci v kuchyňce, tak jsem hned vyzkoušela a zafungoval. Ještě byla rada, vypít ráno nalačno teplou osolenou vodu – NE, to tedy fakt NE. Zkusila jsem a myslela jsem, že se poblinkám. Nasazuji tedy čaj a ráno i večer skleničku vody se lžičkou psyllia.

IMG_2800

IMG_2801

4. den

Nápoj mi začíná vadit a večer jsem ani nedopila posledních 200ml. Snížila jsem si dokonce i množství Neery v nápoji ze 150ml na 120ml, ale poměr citronů a kayenského pepře jsem zachovala. Po práci procházkou domů, proběhlo i lehké cvičení a pak dlouhý spánek. Abych nezapomněla, tak jsem začala plánovat, co si v neděli uvařím za polévku, abych měla v pondělí co jíst. Vypadá to na vývar a už se nemůžu dočkat.

5. den

Nápoj už mi vyloženě leze krkem a nejsem schopna vypít svoji dávku na pracovní dobu, ovšem to, co mám doma, dopíjím. Ranní váha byla o 4,5 kg nižší než na začátku a taky přišlo „milé“ překvapení v podobě menzes. Tak si tak spočítejte, jak jsem asi byla milá, když jsem pět dní nejedla a k tomu ty dokonalý křeče, změna nálad a nemohla jsem si vzít ani brufen. No na pěst! Po práci domů a spát, protože v tomhle stavu bych mohla někomu pěkně zkazit náladu a to já nechci, to se nedělá.

6. den

Sobotní ráno pro mě znamená velké lenošení v posteli, takže jsem si nápoj připravovala až později a žaludek se zlobil. Vzhledem k tomu, že moje periody jsou utrpení a první dny se vážně bez prášků neobejdu, víceméně jsem den strávila jen doma. Úklid, postel, filmy, seriály. A nápoje jsem vypila jen půlku, už jsem nějak víc nemohla. Rozhodně si plánujte Neeru mimo periodu! Den před koncem jsem měla největší chuť to vzdát, ale takhle před koncem? To není můj styl. Dokola jsem si připomínala, jak mi bylo tehdy po celé kúře dobře a to mě udrželo v režimu.

7. den

Totálně krizový den – nápoj už nemůžu ani cítit, ale i tak jsem vypila půlku dávky. Pro jistotu jsem si ani víc neumíchala. Tělo je vysílené a jediné, co jsem zvládla, byl výlet za rodiči a velký nákup jídla na celý týden. Vyjít ty tři patra ke mě do bytu s tím velkým nákupem a nedostatkem sil, to byl opravdu výkon. Musela jsem si pak na chvíli sednout, a to se mi nestává. U maminky jsem si vyzvedla velký kotel vývaru, který se chystám přidat do svého nového jídelníčku a při nákupu jsem postupně plánovala, co všechno si budu připravovat k jídlu a těšila se na to. Tenhle den byl fakt nejtěžší v tom, to nevzdat, když už jsem na konci, ale jsem ráda, že jsem se udržela i když u rodičů voněl můj oblíbený segedín.

Několikrát v týdnu jsem si říkala, proč já jsem se pro tenhle bláznivý půst rozhodla a tady je ta odpověď. Tělo je odpočaté, čisté, nic mě nebolí a cítím se lehce. Není to jen tím, že mám o 6kg méně, ale je to celkový pocit, který nastane po pár dnech bez jídla a bez řešení co a kdy budete jíst. Neříkám, že je to vhodné pro každého, ale myslím si, že určitou očistu těla bychom si měli jednou za čas naordinovat všichni. Může to být třeba jen omezení cukrů, lepku, laktózy, nebo den na ovocných a zeleninový šťávách, jablečný detox, zeleninový detox….Zkrátka cokoli vás napadne a udělá vám dobře. Nyní začíná období odlehčeného jídelníčku – podle návodu první tři dny opravdu jen zelenina a zeleninové polévky (já přidávám ten čistý vývar) a dále se chystám na svůj odlehčený jídelníček, který bych chtěla dodržovat alespoň do léta.  Neznamená to, že nebudu hřešit, ale chci si víc připravovat jídlo doma a zkoušet recepty z kuchařek, které doma postupně skladuji a nevyužívám. Je mi dobře, opravdu.

Ovšem nyní k pár důležitým bodům, které možná ovlivní vaše rozhodování a berte ohled i na to, že já žiju sama a nemusím nikomu vařit a celkově si mohu ten týden volnějšího programu naordinovat téměř kdykoliv.

 • budete lehce náladové
 • bude vás asi bolet hlava
 • bude vám hodně kručet v břiše
 • budete mít hlad
 • budete mít chutě
 • budete mít chuť to VZDÁT!
 • od druhého dne budete mít opravdu hnusný dech (prázdný žaludek)
 • budou vám docházet síly a budete chtít spát
 • nápoj vám po chvíli přestane chutnat

Ale vážně, ten finální stav za to všechno stojí. Pokud máte dobrý důvod se do detoxu pustit, doporučuji vám ho. Ovšem budu se opakovat, není to nic, co byste musely podstupovat a nebo co by bylo dobrým tipem na hubnutí. Tenhle „side effect“ je krátkodobý, ač v letáčku k Neeře píší, že vám kila dole zůstanou. Všechna se nevrátí, ale zase je to jen na nás, když začneme jíst špatně, vše se vrátí a dokonce i víc. Když vás to nakopne k lepšímu začátku s jídelníčkem i cvičením, jako to mám já, tak je to správně. Tedy podle mě. Držím vám palce, pokud se do Neery pustíte a zvolit můžete od jednoho do 14 dnů. Osobně víc jak 7 dní nebudu pokouše, i když jsem si přála zvládnout deset. Nechci svoje tělo přepínat a opravdu poslední den nebyl veselý.

IMG_2802

Balíček s Neerou, kayenským pepřem, Psylliem a detoxikační solí jsem kupovala za 990 Kč na www.biovara.cz.

A moje výzva ke cvičení na mém Instagramu @xtinkav stále běží, tak si mě přidejte.

2 thoughts on “Týden s NEERA detoxem! PODRUHÉ!

 1. Milá Kris, děkuji za krásný článek. Já jsem tento detox držela asi před 8 lety. Musím říct, že na mě dost platí se na detox připravit psychicky. Třeba týden intenzivně myslím na to,že detox budu držet nebo jednodenní půst. Já měla krizový jen ten první den, potom to byl nepopsatelný pocit lehkosti, ale jak fyzické tak psychické. Měla jsem dojem,že mám hrooozně moc času. A to jsem manželovi normálně vařila a chystala svačiny. Prostě to byla od jídla úleva. Jen se musím smát, protože já nezhubla ani gram!!!!!! Je to vůbec možné? :-):-):-) Nikdo mi to nevěřil a to jsem vydržela 8 dní a vydržela bych asi i víc, jenže to už jsem se začala bát,že bych si v tom libovala a mohlo by to sklouznout jinam….Musím říct,že mi radost z očisty těla kazil jen ten fakt,že já snad jako jediná na světě po tomto detoxu nezhubla ani deko. A co si budeme povídat o to mi šlo také hodně.

  1. Ahoj Káťo,
   teda to se divím!! Jak je možné, že nešlo ani kilo dolů? Já mám dole něco přes šest a evidentně to ješte malilinko klesá tyhle první tři dny, kdy jedu jen šťávy a vývar. A to jsi měla 8 dní Neeru? A vypila jsi vždy i ten nápoj jo? To je mi teda záhada, ale chápu, že pak to člověka odradí, protože taky jsem ráda, že jsou tyhle prosincová kila pryč a nechci aby se mě chytla a ještě bych to chtěla ponížit vlastní silou a jídelníčkem. Teda, ten tvůj zážitek mi asi ani nedá spát. :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>