KNIHA, KTERÁ MĚ DOSTALA! PŘÍBĚHY OBYČEJNÉHO UZDRAVENÍ

hnizdiluvodni

Autorem knihy je Jan Hnízdil, internista a rehabilitační lékař, který se proslavil díky komplexnímu výkladu medicíny, kdy vše se vším souvisí a dává smysl. Už na obalu knihy je filozofie v krátkém citátu vysvětlena. „Nemoc je informace o tom, jaký člověk je, jakým způsobem a v jakých podmínkách žije. Informace o tom, že ve svém životě dělá nějakou chybu.“

Pana Hnízdila sleduju už hodně let a jeho pohled na psychosomatiku mě moc baví. Snažím se žít podle toho, co hlásá a doporučuje, což se mi líbí nejvíc. Nic nepředkládá jako dogma, pouze sděluje svůj názor a Vy se buď můžete nechat inspirovat, nebo žít tak, jak žijete a neměnit nic. Málokomu, ale po čtení jeho knih zůstanou oči zavřené:).

hnizdil2

Příběhy obyčejného uzdravení jsou pro mě osobně Hnízdilovou knihou nejlepší a nejsrozumitelnější. Předkládá nám čtenářům některé své případy, které skvěle ilustrují jak moc je propojená psychika i fyzické tělo. Kniha obsahuje i případy nemocných dětí, které zrdcadlily chování rodičů a když si jejich táta s mámou vyřešili to nejpodstatnější, dítěti se viditelně ulevilo.

Klára Mandausová, která je spoluautorkou knihy přispěla rozhovory s řadou osobností, které mají s panem Hnízdilem pouto a kterým pomohl. Dozvíte se, jak to bylo s Michalem Vieweghem, co si o psychosomatice myslí skvělý psychiatr Radkin Honzák i jak návštěva u tohoto lékaře změnila život bývalému manažerovi Janu Muhlfeitovi.

hnizdildeti

Doporučuju jí všem, kteří jsou ve svym životě aktivní a chtějí žít v jednoduchých principech a lépe. Nadhled a pokora je to nejdůležitější.

Užívejte si podzim a sledujte můj Insta @kristelova.katerina, ráda si s Vámi popovídám v diskuzi pod fotkou:).

hnizdil

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>