Pojďme se sebou něco dělat! Moje denní INSTAVÝZVA!

chceme

Pokud mě na Instagramu sledujete, tak víte, že už týden postuju do Instastories denní výzvy na cvičení a o tom, proč jsem se tak rozhodla, bych se ráda nyní trošku rozepsala a vysvětlila, proč jsem se tak rozhodla. Připravte se na delší a osobnější článek, takže pokud vás hubnutí a vzájemná motivace nezajímá, raději dál nečtěte. 

Jsem velice emotivní člověk (narozena ve znamení raka) a tak se na mě a mém těle vždy ukazuje moje aktuální rozpoložení. Jakmile mám trápení osobního charakteru, tak víc jím a na všechno kašlu. Čím větší trápení, tím delší období. Mohu jen závidět těm, kteří to mají opačně a když se trápí, tak nejedí. Už o mě a mém stálém hubnutí víte hodně, protože jsem začala psát tuhle rubriku v roce 2014, takže i víte, že jsem se mezitím stala už několikrát bojovala s hopsavou váhou. V tuhle chvíli nejsem ani hubená, ale ani tak tlustá, jako v období před mýma Prodietix dietama, jednoduše jsem plnoštíhlá a půl roku pracuji na tom, abych se měla ráda a přijmula se taková, jaká jsem. Věřím, že nejsem mnoha lidem pochuti, ať už je to kvůli mým dietám, které si vybírám a nebo jednoduše kvůli tomu, že jsem neschopná se dostat na váhu a zůstat na ní dlouhodobě. Ne, nejsem toho schopná a myslím, že nejsem sama. Možná my holky s pár kily navíc nikdy nenajdeme pochopení u těch, které samy nejsou spokojené /“podívej, vážím 48kg a mám tady špíček na břiše, fuj jsem odporná“/ ale jednoduše takové jsme. Holt se s tím smiřte, že tahle rubrika pro mě vždycky bude mít svůj smysl, protože hubnutí ke mě patří a já se za to nestydím. Nestydím se ani za to, že se začínám mít opravdu ráda a moje křivky mě baví.

Holky moje, nemáme se za co stydět. Ovšem taky říkám, všeho s mírou a při oblékání (a svlékání) zastávám názor – věnujte pozornost svým křivkám a nesnažte se být za každou cenu trendy, protože nám větším některý věci slušet nebudou, i když bysme si to přály. Nedokážu projevit obdiv vůči silnějším slečnám, které si vezmou kraťásky končící pod zadečkem a k tomu upnuté tričko, které ukazuje obrysy všech pneumatik na břiše. Taky je mám, ale právě proto si na sebe nevezmu opnuté tričko a kraťasy, abych ukázala svoje krátery, to tedy rozhodně ne. Ovšem na druhou stranu, nebudu se vyhýbat plavkám, jen proto, že jsem větší a nemám ploché břicho a dokonalou postavu. Zlatá střední cesta a pro mě to jsou celé léto šaty a nosit je i v chladnějším období, se učím tuhle zimu. Nakoupila jsem si jich desítky a k tomu velké množství černých punčocháčů. Cítím se v šatech žensky a to je pro mě to hlavní. Navíc šaty umí být milosrdné a hodně toho umí schovat!

saticky

Každopádně teď k té motivaci. Každý den (až do odvolání) budu dávat na své Instastories tipy na cvičení, které se ten den chystám provést já. Nejde tedy o žádný program od fitness trenérky, ale jen chci každý den připomínat, že je dobré pro sebe něco udělat. Nemusíte dělat to co já, ale zacvičte si tak, jak je vám nejpřirozenější a nejmilejší. Možná to, že já každý den něco málo udělám, namotivuje vás, udělat to samé. Vlastně to pro někoho nemusí být o cvičení, ale jeho cíl může být hubnutí a každý den si připomene, že ten dort za to nestojí a dá si ho až o víkendu. U mě hraje velkou roli i bolest zad, které se chci zbavit a musím se naučit ovládat svoji lenost (ta je velkým kamenem úrazu). V tuhle chvíli nemám žádnou dietu, která by mě omezovala, ale příští pondělí začínám už podruhé svůj Neera detox. Týden s javorovým sirupem, kayenským pepřem, citrony… Hned 23. ledna si o tom přečtete začerstva, protože budu znovu psát deníkovou formou až do posledního dne. Detox jsem zvolila jako malé startovné letošního roku, protože můj žaludek není úplně v pohodě a pamatuji si, jak mi po minulé neeře bylo skvěle. Musím začít od nuly, tedy od prázdného žaludku a trávicího traktu.

dennimotivace

Pokud se tedy chcete přidat, tak mě na Instagramu najdete jako @xtinkav a já vás budu každý den štvát nějakým dalším motivačním postem. Je jedno kdy začnete, je jedno, jak často budete cvičit a je také jedno, jak budete cvičit. Ale pojďme se vzájemně podporovat! Samozřejmě budu ráda za vaše tipy, kdo motivuje vás, podle koho cvičíte, jaké cviky vás baví… Pište mi na Instagramu, nebo na Facebooku. Jsme v tom společně a děláme to pro sebe, pro nikoho jiného.

zdenajdete

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>