MOJE VÁNOCE!

rodinakatka

Vánoce jsou pro mě každoročně nejkrásnější období, které si maximálně užívám. Advent pro mě startuje v momentě, kdy mám hotovou výzdobu a to je zpravidla poslední dva dny v listopadu:). Většinou mám taky už nakoupené všechny dárky, protože právě vánoční čas, je pro mě dobou zpomalení, rozjímání a zklidnění. Do obchodních center chodím na kafe a škodolibě pozoruju hemžící se lidi s rolemi balících papírů v taškách:).

Žádné vánoce jsem nikdy neslavila jinde, než na jihu Čech, ve vesnici Radenín, kterou miluju a která je pro mě jedním z nejkrásnějších míst u nás. Tenhle rok budu mít poprvé šanci ukázat jí Tomášovi a věřím, že si jí zamiluje taky. Dokud žije babička, nejstarší a nejmilovanější osoba našeho rodu, budeme jezdit k ní trávit Štědrý den u ní.

Ale vraťme se k výzdobě mého bytu, tady v Praze. Je poměrně velký a já jsem ještě k tomu šílenec na pořádek, takže uklidit a nazdobit ho mi vezme celý jeden víkend, kdy poslouchám koledy a vymýšlím, kam přijde betlém, kam se vejde stromeček, tak aby to bylo pohodlné pro návštěvy, které k nám často chodí a aby ho nesrazila Claudinka, když krosí obývák kočárkem s panenkama:). Znáte to myslím dobře všechny.

happyhol

Můj stromeček není ozdobený v jednotném stylu a nikdy nebude. Vánoce u mě nejsou o dokonale designovém kousku smrčku, ale o pohodě a vzpomínkách. Máme tak ozdoby z doby, kdy byla Claudinka malá a jako tradici každý rok vybíráme každý jednu novou a doplňujeme jí k těm ostatním. Většinou je vybíráme na pražských trzích a za návštěvu stojí nejen pokud jde o ozdoby, ale i vynikající jídlo, ten v Drážďanech. Chystáme se tam těsně před dnem „D“.

Řetězy na stromeček mám z Ikea a svítící na baterky, jsem pořídila v Tigeru, který má dokonalý sortiment v rámci vánoc a i přijatelné ceny. V mé výzdobě nechybí svíčky, které pálím ať je jaro, podzim, nebo zima. Nejoblíbenější jsou Yankee Candle a stálicí ty vanilkové z Ikea.

stromecek

Stromeček je umělý a dospěla jsem k tomuto závěru po minulém roku, kdy jsem točila koncem listopadu pro Primu VIP Prostřeno, které bylo vánočně zaměřené, měly jsme mít všechny zúčastněné vánoční výzdobu /tehdy spolu se mnou soutěžila Agáta s Veronikou Žilkovou, Danča Šinkorová a Alice Bendová/ a já pořídila živý stromeček, který sice na natáčení posloužil a byt dozdobil, ale přímo na Štědrý den vypadal šíleně:), unaveně a opadával tak, že jsme měli jehličí ještě dlouho všude:). Takže tento rok to vyhrál umělý smrk.

veneckat

Adventní věnec jsem si pořídila v Letňanech v shopping centru, v květinářství a vřele doporučuju, měli a stále mají obrovský výběr a ceny jsou normální. Ten z fotky mě stál 230 korun.

Na vánoce si každý rok taky kupuju pyžamo a svetr s motivem Santy, sobů a dárků:). A pár věcí domů, např polštářky ze Zara Home a taky deku a obaly na květináče ze zmiňované Ikea. Tento rok ladíme byt do červena, což je jinak barva, kterou bych v obýváku nesnesla, je na mě příliš dominantní, ale v čase vánoc je to nádhera:).

ouk

A teď už se jen zaposlouchat do koled Karla Gotta, jeho Bílé Vánoce jsou součástí všech adventních dnů v naší domácnosti a pak si pustit Lásku Nebeskou a dát si cukroví:).

Užijte si nejkrásnější svátky v roce jako my a když budete mít chuť, můžete průběh těch našich sledovat na mých Instastories na @kristelova.katerina.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>