NAŠE RODINA A JEJÍ ZÁVISLOST NA SUSHI!!

 kobeuvod

Pamatuju si úplně přesně, že jsem sushi ochutnala v jedné restauraci za Prahou v roce 1999. Tehdy šlo o delikatesu, která opravdu nebyla běžně k dostání a o samostatné sushi restauraci jsme mohli jenom snít, natož si tuhle pochoutku objednat jen tak formou fast foodu, když má člověk polední pauzu. Slovy starší generace: „Dnešní děti vůbec netuší, čím jsme si procházeli!“:). A těžko uvěřit, že sushi tehdy opravdu nebylo na každém rohu a jednalo se i o poměrně drahou delikatesu.

Nevím, komu tenhle japonský zlatý grál zachutnal hned na poprvé…., mě ne, ale nevzdala jsem se, ochutnávala dál a nakonec se z toho pro mě stala regulérní závislost. Miluju maki, sashimi, nigiri, i všechny polévky a dezerty japonské kuchyně a někdy si objednám i saké, japonský alkoholický nápoj, kvašený z rýže.

nakobe

Moje dítě jí sushi od dvou let. Vím, že pediatři by se asi chytli za hlavu, ale já kašlu na dogmata:). Syrová ryba do pusy tak malého dítěte? A proč ne? Riziko je všude kolem nás. Vzhledem k tomu, že moje dcera je nemocná minimálně a nikdy nebrala antibiotika to možná něco vypovídá právě i o stylu stravování. Mc Donald se u nás jí jednou za rok o letních prázdninách, když někam cestujeme a není šance najít kvalitnější restauraci, ale syrové ryby jíme pořád. Několikrát do týdne a jídlo ohřívané v mikrovlnce považuji za nebezpečnější.

kacrol

Najít restauraci, která se stane naším domovem, pokud jde o ty nejlepší kulinářské zážitky a budeme se tam opakovaně vracet, bylo složité:). Ale našli jsme jí! Milujeme KOBE! Nejde rozhodně o typicky japonskou restauraci. Milovník steaků si taky přijde na své, ale japonské specialitky tady prostě umí skvěle!

IMG_0549

Tomáš až takovým sushi-loverem není, i když pod nátlakem mým, jeho dětí i Claudiny už občas ochutná i vychutná nějaký ten kousek…, ale právě i na tyto extrémní případy /nechápu, jak někdo může nemilovat sushi:)/, je KOBE připravené. Mají např. Chicken teriyaki rolku, což je varianta sushi bez mořské ryby, ale s kuřecím masem. Jakkoliv to zní divně, chutná to výborně.

claudík

Mou TOP záležitostí je rolka KOBE ROLL SPECIAL, která je chuťovou revolucí a na vršku každého kousku je fois gras. Mňam! Samozřejmě, když jdeme na večeři ve víc lidech, např. i s Tomášovýma dětma, objednáváme menu, kde je mix úplně všeho a nejdříve /asi jako u každého/ zmizí sushi s lososem:). Oblíbenou atrakci je tzv. loď, obrovský dřevěný tác ve tvaru škuneru, který je obložený všemi možnými kousky a nechybí ani zázvor a wasabi. Zázvoru jsem na chuť přišla, neutralizuje právě chuťové pohárky mezi jednotlivými sousty, abyste si mohli vychutnat další polknutí, jakoby to bylo poprvé. S wasabi mám stále trochu problém a vzpomínám na zážitek, kdy jsme v pokročilé pubertě /čerstvých dvacet let/ nakukali jedné z mých kamarádek na mejdanu, že jde o marcipánovou kuličku /wasabi je ostře zelené a neskutečně pálivé!/, pak jsme se všichni bavili tím, když jí vyhrkli slzy do očí a dusila se:)). Ano, byla jsem dvacetileté pako:)! Kámoška to přežila a já se jí tímhle postem omlouvám a slibuju, že brzy jako dárek dostane marcipán pravý:)!

tomkobe

KOBE má několik restaurací a my opakovaně chodíme do Obchodního Centra Chodov, které máme nejblíž, když jsme v centru, tak na Václavák a minulý týden jsme poprvé měli šanci ochutnat večeři na Smíchově, kde to nemělo chybu!

IMG_0239

Pro Vaše děti KOBE na Smíchově přichystalo o víkendech mezi 11-16 hod. tzv. sushi-školičku, kde /zatím co Vy jíte/ může Vaše ratolest pod dohledem motat rolky a vyzkoušet si, jaké to je být sushi masterem. Místo, kde se rodí pravé umění gastronomie! Tak tohle motto sedí! Tak to přesně je!

Novinky se dozvíte na webu www.koberestaurant.cz, na Instagramu @kobeprague.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>