LUCEMBURSKO!

FullSizeRender (16)

Můj kluk hraje za Amforu už řadu let. Já ho poctivě jezdím sledovat na nedělní utkání cca půl roku a jsem ráda, že ho můžu zažít ve fotbalové formě, což jsem v době, kdy byl věhlasným kapitánem Sparty nestihla:). Nabídku zajet si zahrát do Lucemburska mu zatelefonoval Capo Di Tutti téhle slavné skvadry osobností – Petr Salava. A když připojil možnost, že si všichni hráči týmu můžou přibrat doprovod, bylo rozhodnuto. Pojedeme na 4 dny na výlet do země, kam si běžně letenku nekoupíte. Navíc nám nahrál fakt, že v tu dobu probíhaly podzimní prázdniny naší prvňačky Claudie, která tak mohla pobýt u dědečka a celé litvínovské rodiny o něco déle a užít si tam rozmazlování a podstrojování:).

FullSizeRender (13)

Do Lucemburska jsme jeli autobusem. Do té doby jsem netušila, že existuje termín „pohodlný autobus“, teď co jsem se projela značkou Umbrella to vím:). S letním tripem do Bibione, kdy jsem chtěla, aby dcera zažila aspoň párkrát v životě, co to je jet běžným dopravním prostředkem se zastávkama na benzínkách a pohádkou v autobusové televizi pro všechny, se to srovnat nedá. V Umbrelle jsou speciální pohodlné sedačky, stolečky, víc prostoru na nohy a jízda je o dost komfortnější i díky prosklené střeše.

FullSizeRender (17)

Do Lucemburku /hl. města/ trvala cesta 8 hodin, což jde s partou lidí, která je proslulá svým výrazným a specifickým humorem, přežít docela snadno:). Ubytovaní jsme byli v hotelu Légeré Luxembourg a průběh jste mohli sledovat díky mým instastories. Hezký designový hotel se skvělou snídaní a dostupný díky blízké poloze do centra, ke všem možným památkám.

FullSizeRender (73)

IMG_9302

Lucembursko je velkovévodstvím a hlavní město má okolo 112 000 obyvatel, nejedná se tedy o žádnou velmoc, ale poměrně malé město, oproti Praze, která má přes milion. A je to znát. Lucemburk je klidný i v pátek a sobotu večer a všichni jsou /aspoň z naší zkušenosti/ vstřícní a příjemní.

Amfora hrála na místním stadionu s bývalými členy lucemburské reprezentace v sobotu a i když se můj Tomáš, Honza Berger, Karol Dobiáš i Honza Fiala a samozřejmě Petra Salava, snažili jak mohli, skóre nakonec bylo 8:6 a my prohráli:).

FullSizeRender (70)

FullSizeRender (19)

Z Lucemburska mě nejvíc učarovaly vinice, oblíbený Pinot Gris si vezu i domů a skvělé jídlo. Po příjezdu nás čeká přísná dieta a hodně prochozených hodin, abysme shodily nabraná kila. Celkově byl, ale výlet úžasnou vzpruhou a dobitím energie. Příjemným ujištěním pro mě byl i fakt, že čím výraznější osobností jste /což platí skoro o všech členech týmu/, tím víc v klidu a s nadhledem jste. Zásadním pro mě i životním okamžikem, bylo setkání s Jiřinou Bohdalovou, která dorazila letecky v pátek a se kterou jsem měla tu čest slavnostně vykopávat.

FullSizeRender (20)

FullSizeRender (18)

FullSizeRender (72)

FullSizeRender (14)

IMG_9172

FullSizeRender (15)

FullSizeRender (22)

Pokud hledáte tip na eurovíkend, který Vás příjemně nastartuje pro nadcházející podzim, zkuste tohle místo mezi Francií, Belgií a Německem navštívit.

Instagram @kristelova.katerina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>