TIP pro milovníky kávy od velké milovnice kávy!

kavate

Kdo mě dobře zná, tak si už ode mě musel vyslechnout příběh o tom, jak piju kávu od šesti let a nedokážu si dny bez ní představit. Zase nechci někoho vyděsit, jen rodiče mají zvyk dávat si odpolední kávu a k tomu nějaký ten dortík a co mi vypráví, tak jsem si s hrníčkem „na kafíčko“ chodila právě už od tak útlého věku. Nalili mi hodně mléka a kápli kávu, abych měla dobrý pocit, že jsem tam s nimi a mám k čemu jíst ty mé oblíbené buchty! A že na mě ta kafíčka s dortíčkem byla vždycky vidět, tenhle zvyk se mi těžko odbourává doteď. Ovšem díky své práci v redakci jsem měla možnost zajít se podívat do Experience centra Nespresso a vyzkoušet jejich nový kávovar. A o něm to v tomhle článku bude, protože za zmínku na blogu rozhodně stojí. 

Z čeho jiného mají mít kávoví závisláci větší radost, než z testování nového kávovaru. Do redakce jsme dostaly k testování nový kávovar Nespresso Essenza Mini s malou zásobou kapslí na ochutnávku různých druhů kávy, které tato značka nabízí. Zároveň jsme se nechali proškolit v jejich Institutu na Pařížské ulici, kam jsem vzala i svoji maminku. Upřímně jsem se do tohoto maličkého kávovaru a kapslí Nespresso zamilovala.

smami

Doma mám klasický pákový kávovar na čerstvou kávu a rodiče mají Tchibo kapslový kávovar a překapávač. Doteď jsem vždy preferovala čerstvě namleté zrníčka a svůj pákový kávovar, ale v tuhle chvíli mám pocit, že potřebuji mít doma Nespresso Esssenza mini. Maličký a výkonný kávovar a k tomu ten neskutečný výběr kapslí v Nespresso obchodech. Mnozí už asi doma kávovar máte a možná je i od Nespressa, ale pokud ne a zrovna o nějakém uvažujete, tak vám radím tento. Malý, skladný, přenosný a s jednoduchým ovládáním.

kapsle

Velikost kávovaru

Essenza mini je věrná svému jménu a jde opravdu o skladný malý kávovar, který dokonce nebudete mít problém převážet klidně i na chatu, nebo na dovolenou. Výška kávovaru je 205 mm, šířka 110 mm a délka 325 mm i se zásobníkem vody. Váha s prázdnou nádrží na vodu činí 2,3 kg. Lehký, skladný a navíc ten krásný a hladký design.

kavovyhrnek

Ovládání

Možná vás to překvapí, ale kávovar nemá žádné tlačítko na zapínání a vypínání, ale nabízí jen dvě tlačítka s názornou malou a velkou kávou. Stisknutím jednoho z tlačítek kávovar zapnete a poté, co dobliká, můžete použít pro přípravu kávy. Zároveň si těmito tlačítky také nastavujete velikost své kávy (objem vody), podle toho, jak vám to bude vyhovovat. Jak? Tlačítko při přípravě kávy držíte po celou dobu až do momentu, kdy je pro vás objem dostatečný. Espresso se připravuje v objemu 40 ml a Lungo 110 ml, ale nastavení je na vás. Odezvou vám bude krátké zablikání a kávovar si to už bude dopříštího programování pamatovat. Pro klasickou přípravu tlačítko pouze stisknete a nedržíte. Jednoduché, co říkáte? Kávovar se poté vypíná sám.

nespresoopp

Kapsle

Nespresso nabízí jedinečný výběr 24 káv od velice intenzivních chutí až po slabší a delikátnější příchutě. Vybírat můžete z kolekcí Intenso, Espresso, Pure Origin, Lungo, Variations a v neposlední řadě z několika druhů káv bez kofeinu. S výběrem vám poradí v prodejně a nebo si o jednotlivých druzích můžete přečíst na www.nespresso.com. V redakci jsme si nejvíce oblíbily Vanilio s příchutí vanilky a Fortissio Lungo s výraznou chutí. Káva, která nám přišla nejvíce „univerzální“ má název Dulsao, jež je sametově jemná.

kapsele

Recyklace použitých kapslí

Nespresso nabízí i recyklační program, kdy všechny použité kapsle můžete odevzdat k další recyklaci v nebližším Nespresso Butiku, nebo je nechat odvéz při doručování zásilky nových kapslí.

Údržba

Kávovar si samozřejmě žádá údržbu – odvápnění a ta by měla nastat zhruba po 800 připravených šálcích. Tento proces provedete jednoduše s pomocí odvápňovacícho roztoku a nezabere vám to více jak 15 minut.

kapslenah

japiju

Hodnocení

Nespresso Essenza mini je dokonalý kávovar jak domů, do kanceláře i na cesty. Příprava kávy je rychlá, výběr z druhů kávy je široký a takovou pěnu vám žádný jiný kávovar neudělá. Káva je chutná a kapsle jsou po okraj plné čerstvé a voňavé kávy, takže se vyrovná pákovému kávovaru. Alespoň pro mě.

Kávovar Essenza Mini zakoupíte za doporučenou cenu 2 790 Kč a ceny kapslí a dalšího příslušenství najdete na www.nespresso.com.

maminka_nespresso

Tento článek není sponzorován, kávovar mám jen v práci a s kolegyněmi společně spoříme na kapsle, přičemž jedna vyjde na 10-12 Kč. O své nadšení jsem se chtěla podělit s vámi a doporučit vám to, co si chci sama jednou domů také pořídit.

2 thoughts on “TIP pro milovníky kávy od velké milovnice kávy!

  1. Dobry den,
    Kávu take miluji, ale myslim si, ze čerstvé namleta káva se nemůže vyrovnat kávě připravené z kapslí. Vyzkoušela jsem obě varianty, včetně zmiňovaného kavovaru, a musim říci, ze káva z kapsle byla dobra, ale espresso z čerstvé namlete kávy z malé pražirny je nebe!

    1. Souhlasím, že úplně vyrovnat se nemůže, ale musím říct, že mi chutná ta variabilita kapslí, protože do kávovaru si kupuju jen jeden druh zrnkové kávy a nemůžu to pořád měnit. Tolik jí doma nevypiju a abych měla doma 5 druhů zrnkové kávy, to by bylo o moc dražší, než 5 druhů kapslí, které navíc déle vydrží a nevyčpí jako zrníčka. Ale neboj, pákovej já z ruky nedám, jen bych brala doma i tohohle mrňouse. :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>