PODZIMNÍ TIPY NA KNIHY

kackristel

Mám pro Vás pár tipů na knihy, které mě zaujaly a nebála bych se je doporučit.

1. ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI – B. A. PARIS

knihypodzim (12)

knihypodzim (14)

Psychologický thriller o zdánlivě dokonalém manželství. Mrazilo mě z něj a první část knihy jsem se od textu nemohla odtrhnout. V druhé půlce už jsem tušila odkud vítr vane, ale knihu můžu vřele vychválit. Jde o zajímavý pohled do manželství a upozorní Vás to na iluzi, která někdy panuje u nejrůnějších párů, klidně ve Vašem okolí. Díky instagramu a facebooku si všichni myslíme, jak dokonalé životy ti okolo nás žijou. Všechno je, ale dokonalé do momentu, než se za těmi dvěma zavřou doma dveře. Mráz po zádech, to přesně ucítíte. A to, jak se princ na bílym koni může změnit, je přímo děsivý. A dál ani muk! Kupte si to!

2. STÝSKÁNÍ ZAŽEHNÁNO – SOŇA ČERVENÁ

knihypodzim (1)

knihypodzim (5)

knihypodzim (6)

Rekapitulace a bilance života operní pěvkyně a herečky Soni Červené. Tato dáma překročila devadesátku a její vitalitu, energii bychom jí mohly všechny závidět. Viděla jsem jí naživo teď nedávno, kdy mě kamarádka pozvala na dokument Olgy Sommerové právě o ní a před promítáním jsme se zúčastnily diskuze, které byla přímo paní Soňa přtomná a přála bych si klidně i „jen“ v osmdesáti mít aspoň zpoloviny tolik chuti do života. Kniha je deníková forma a přestože v ní není nic bulvárně šokujícího a neútočí na nejnižší pudy, jde o záležitost milou a čtivou. Především se neubráníte permanentnímu obdivu, kde v tolika letech bere tato dáma sílu. Desítky operních rolí, přelety Evropa-Amerika, stěhování atd… Vyčerpalo by to leskoho třicetiletého. Kniha obsahuje i cédéčko s výběrem písní Soni Červené.

3. DO PR…., DĚLEJTE, CO MÁTE RÁDI – JOHN C. PARKIN

dopredel

Jak napsali v Timesech, tahle kniha osloví každého. A měli pravdu. Chcete se vykašlat na práci, která Vás ubíjí a cestovat? Tak to udělejte! Nebaví Vás prodávat v obchodě a chcete se stát spisovatelem? Rychle do toho! Položte kafe na stůl a naplánujte si podnikání snů. Někomu se Parkinova filozfie může jevit jako přitažená za vlasy, ale je nesmírně úlevný a příjemný to číst:). Já osobně se držím toho, že dělám jen to, co mám ráda. Což neznamená, že neuklízim, i když se mi kolikrát nechce…, ale už se necpu do věcí, které jsem dřív dělala jenom pro to, aby mě někdo nepomluvil. Je mi to totiž už úplně jedno a je to jedno z nejlepších rozhodnutí v mým životě. Např. vůbec nežehlim:). Nikdy a přežili jsme to zatím všichni:). Pokud jde o práci, tak tam je to jasné, moderování, blogování a celý šoubyz mě baví, jinak bych už dávno dělala něco jiného. Takže Vy všichni, kdo tápete, se nechte touhle knihou nakopnout. Umí to!

4. JE TO NA TOBĚ – GET THE LOUK

jetonatobe

knihypodzim (10)

knihypodzim (9)

knihypodzim (7)

Jedna a možná i jediná z mých nejoblíbenějších blogerek Lucka Dejmková napsala knihu. Jde o publikaci určenou mnohem mladším ročníkům, než jsem já, protože my, co nám už dávno bylo třicet, bychom měly vědět, jak se perou štětce a jak si vybrat správný odstín makeupu. Přesto jde o knihu roztomilou, hezky koncipovanou a se zábavným textem. Lucka totiž psát umí! Vytkla bych prvotině akorát ne úplně kvalitní fotky a klidně by se mi i víc líbily záběry z kosmetické taštičky přímo autorky, nebo třeba její polička s produkty v koupelně. Ale chápu, proč je Get the louk beauty blogem roku a Lucka je pro mě profík.

knihypodzim (11)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>