TRIP LÉTA 2017? ZA MĚ TATRY!!

IMG_5710

V létě většina z nás míří k moři, do tepla a stabilního počasí. Ne tak Řepka s Kristelovou:)! Máme rádi netradiční výzvy a asi máme málo komplikací, což se pravidelným čtenářům bulváru musí jevit jako úlet, ale prostě jsme se rozhodli strávit týden v místech, kde se povětrnostní podmínky mění každou hodinu a v kufru musíte mít sbalené oteplovačky i plavky. Prostě Tatry!

IMG_5742

IMG_5743

IMG_5915

Přiznám se, že já už jsem je navštívila. Pro Tomáše to bylo poprvé a protože je máloco, co on nedělal a já ano:)), rozhodla jsem se chytračit a vzala ho na výlet. Na cestu do Tater si především vyhraďte celý jeden den. Cesta po naší luxusní D1 nepřipomíná jízdu po silnici, ale po minovém poli a zúžení tyto prázdniny napočítáte klidně šestkrát, když si k tomu připočtete nehodu a měli byste velké štěstí, kdyby jste jí nepotkali, vyjde Vás trip do Tater časově klidně na 9 hodin.

My jsme se rozhodli přenocovat v Uherském Hradišti. Proč? No tak upřímně především proto, že hrála Sparta a v autě na cestě, se na fotbalový match špatně kouká:)), ale taky proto, že nebylo kam spěchat, malá byla na tanečním táboře mé ségry a my zatoužili po romantice.

IMG_5865

Uherské Hradiště je krásné město! A to vážně! V době, kdy jsme tam byli měli letní filmový týden a promítali v open-ait kině na náměstí filmy. To vše umocněné spoustou barů a kaváren, příjemných lidí a pohody. Byla jsem tam poprvé a určitě ne naposledy. A pokud byste nevěděli, kam se tam jít najíst, doporučujeme Beef and Beer, skvělou restauraci, kterou nám doporučila paní recepční z hotelu Slunce, kde jsme byli ubytováni.

Ráno jsme po snídani a hořké pachuti z prohry Sparty /mě to teda bylo celkem fuk:))/, pokračovali dál.

IMG_5745

IMG_5581

Cesta do Tater už plynula bez větších obtíží a my byli okolo poledne na místě. Ubytovali jsme se v lesních chatách v Jasné Nizkých Tatrách, blízko hory Chopok. Tomuto typu ubytování se říká Chaletty a my měli štěstí na Chalettu De Luxe, což znamenalo vlastní vířivku, krb a dva krásné balkony. Ubytování vytvořil šikovný architekt tak, aby koncepčně zapadlo do prostředí lesů, zurčícího potoku a kopců všude okolo.

IMG_5580

IMG_5578

IMG_5576

IMG_5570

IMG_5567

Každý den jsme podnikli nejrůznější výšlapy, no v našem případě spíš výjezdy lanovkou, protože Tomášovi se až tak chodit nechtělo a užívali si vynikající jídlo, až do momentu, kdy jsem jedno ráno stěží dopla džíny a rozhodla se vynechat dva dezerty po obědě a dva po večeři, aby se mnou stylistka Julie, našeho pořadu Paparazzi, neměla tolik práce, pokud jde o přešívání kostýmů.

IMG_5913

IMG_5726

tatryk

Učarovaly nás Vysoké i Nízké Tatry. Chopok určitě stojí za vidění a rozhodně to nedoporučujeme o víkendu, kdy na lanovku můžete čekat klidně půl hodiny, mnohem lepší je, užít si vysokohorskou turistiku ve všední den.

IMG_5921

IMG_5920

IMG_5916

Tatry Vás nadchnou. Přírodou, ubytováním, jídlem i kolibama. Počasí je velmi proměnlivé a nepočítejte s tím, že se teploměr udrží dva dny na stejném počtu stupňů. Jeden den je třicet a druhý klidně devět. Ano, i takový skok jsme tam zažili.

IMG_5727

IMG_5710

IMG_5767

Skvěle nám chutnalo v Grandhotelu Pošta, v hotelu Tři Studničky a v restauraci Humno ve Vysokých Tatrách.

Oba jsme se shodli, že jsme u slovenských sousedů nebyli naposledy a příště doufám Tomáše donutím sednout do chatrné a legendární červené lanovky směrem na lomnický štít. Tenhle rok k tomu nepomohly ani dvě dvojité borovičky.

IMG_5432

Krásný zbytek léta!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>